Treści na stronę w modelu data-driven

data driven

Tworząc content na witrynę internetową, należy zadbać o to, by był on przejrzysty, atrakcyjny oraz zapewniał odpowiednią konwersję i zaufanie do marki. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na optymalizację treści oraz zwiększenie jej efektywności jest wykorzystanie danych o konkurencji – tzw. model data-driven.

W jaki sposób uzyskać informacje o konkurencji?

Jednym z podstawowych działań jest analiza kodu źródłowego witryny konkurencji z pierwszych pozycji SERPa. Taka analiza pozwoli określić ilość oraz nasycenie słowami kluczowymi poszczególnych podstron, rozmieszczenia ich w strukturze treści, czy umożliwi zweryfikować ogólną długość treści w poszczególnych elementach strony. Dokładna analiza kodu źródłowego oraz wdrażanie zaobserwowanych zmian może zapewnić kolosalne efekty w optymalizacji własnej witryny.

Jakie dane agregować?

Do podstawowych danych, które warto zbierać, należą m.in.: treść i długość nagłówków, znaczników alt, podtytułów, typ, ilość i zagęszczenie słów kluczowych. Warto podejść do kwestii słów kluczowych z należytym pietyzmem oraz określić sposób ich optymalizacji względem lokalizacji użytkowników. Przykładowo, konkurencja promująca się wyłącznie w konkretnym województwie może uzyskiwać całkowicie inne wyniki od firmy działającej w ujęciu krajowym lub globalnym. Dlatego też należy bezwzględnie nadzorować czynnik lokalizacyjny podczas optymalizacji treści w modelu data-driven.

Ręczna weryfikacja podstron konkurencji jest nieefektywna

Przeprowadzanie ręcznej analizy każdej podstrony konkurencji może trwać miesiące. Dlatego też ze względu na jej niezwykle czasochłonny charakter, można podejść do modelu data-driven w dwóch ujęciach: poprzez optymalizację na wyczucie lub wykorzystując narzędzie o nazwie Surfer, które pozwoli kompleksowo porównać się z konkurencją.

Surfer – darmowa analiza konkurencji w 5 minut

Surfer to webowe narzędzie, które pozwoli zweryfikować kluczowe informacje o najważniejszych słowach kluczowych wykorzystywanych przez konkurencję. Po rejestracji darmowego konta wystarczy podać lokalizację oraz słowo kluczowe, a program automatycznie dokona analizy w oparciu o kod źródłowy 50 najwyżej umieszczonych w SERP podstron.

Dzięki wykorzystaniu narzędzia w łatwy sposób zweryfikujesz, jaki content cieszy się największym uznaniem Google, a także będziesz w stanie sprawdzić, czego brakuje Twoim treściom. Nierzadko najczęstszym czynnikiem obniżającym pozycję w rankingu wyszukiwarki jest zbyt duże zagęszczenie słów kluczowych w treści.

Precyzyjnie przeprowadzona analiza oraz optymalizacja contentu pod kątem długości, struktury, czy zagęszczenia fraz kluczowych najwyższych podstron w SERP może przynieść świetne efekty, które przedłożą się na uzyskanie bardzo wysokich pozycji.
  • data-driven, serp, content, kontent
  • 0 Użytkownicy uznali to za przydatne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Related Articles

Blog – element marketingu online

Choć blogi powstały wiele lat temu, wciąż cieszą się uznaniem oraz okazują się jednym z...

Video marketing na stronie – czy warto?

Video marketing to obecnie jedno z najskuteczniejszych oraz najpopularniejszych działań content...

Analizowanie danych w Google Analytics – o czym warto pamiętać?

Google Analitycs to jedno z podstawowych i fundamentalnych narzędzi służących kompleksowej...

Automatyzacja marketingu – najpopularniejsze błędy

Automatyzacja marketingu to ciekawe, obszerne i niezwykle praktyczne zjawisko, które doskonale...

Jak zapewnić sobie wysoką efektywność mailingu?

E-mail marketing to obecnie jeden z popularniejszych kanałów docierania do stałych oraz...