Video marketing na stronie – czy warto?

Video marketing to obecnie jedno z najskuteczniejszych oraz najpopularniejszych działań content marketingowych. Odpowiednio sporządzone materiały wideo są wciągające, łatwe do zapamiętania, a także proste w odbiorze.

Rokrocznie rola kreacji video w kampaniach content marketingowych rośnie niemal wykładniczo. Coraz więcej podmiotów decyduje się na wprowadzanie krótkich sekwencji wideo w ramach reklam, materiałów promocyjnych oraz innych, które generują konwersję, budują wizerunek marki i napędzają ruch na stronie. Aż 78% marketerów uważa, że video marketing to najskuteczniejsza strategia prowadzenia kampanii reklamowej w e-commerce.

marketing video

Firmy coraz częściej stawiają na przekaz wideo

Użytkownicy nie przestają oglądać wideo, a format ten coraz bardziej się im podoba. Wedle badań, dziennie internauci oglądają średnio nawet 1,5 godziny materiałów wideo podczas konsumpcji różnorodnych multimedialnych treści. Warto dodać tu również fakt, że aż 85% internautów twierdzi, że chciałoby zobaczyć więcej materiałów wideo dostarczanych przez marki, a 72% użytkowników preferowałoby obejrzeć film, który pozwoliłby poznać produkty lub usługi firm. Dodając do tego statystykę, która mówi, że widzowie zapamiętują nawet 95% przekazu z filmu, skuteczność wideo marketingu nie pozostawia złudzeń.

Video marketing szturmem zdobywa rynek e-commerce

W ostatnim półroczu możemy obserwować coraz większe zainteresowanie wideo-przekazem. Firmy – zgodnie z deklaracjami internautów – coraz chętniej prezentują swoje produkty w formie filmów promocyjnych, rezygnując ze statycznych zdjęć. Aż 69% klientów zostało przekonanych do zakupu produktów cyfrowych (aplikacji lub oprogramowania) przez film wideo, a 81% klientów dokonało zakupu usługi i fizycznych produktów dzięki filmikowi.

O ile niegdyś najważniejszym narzędziem służącym do rekomendacji zakupowych były porównywarki cenowe i fora, o tyle obecnie klienci poszukują przede wszystkim kreacji wideo, które rozpalają emocje, pobudzają wyobraźnię oraz skutecznie zachęcają do zakupu.

Materiały wideo to świetny sposób na zaprezentowanie produktu oraz uwypuklenie jego zalet. Aż 97% marketerów twierdzi, ze wideo pozwoliło poprawić zrozumienie klientów związane z zasadami działania usług lub produktów producenta, przy czym 47% marketerów jednocześnie deklaruje, że video marketing zmniejszył ilość zapytań do działów pomocy technicznej przedsiębiorstw.

Co na to SEO?

Google coraz przyjaźniejszym okiem patrzy na materiały wideo, które to zajmują wysokie miejsca w SERP-ie. Poza tym filmiki mogą być skutecznie pozycjonowane i stanowić jedną z kart przetargowych, które pozwolą wypromować witrynę na wyższe miejsca w wynikach wyszukiwania, co potencjalnie zwiększy ruch oraz konwersję. Ważne jest, by filmiki były opatrzone odpowiednimi opisami, a ich nazwa odzwierciedlała zawartość materiału wideo.

  • marketing, video, wideo
  • 0 Użytkownicy uznali to za przydatne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Related Articles

Blog – element marketingu online

Choć blogi powstały wiele lat temu, wciąż cieszą się uznaniem oraz okazują się jednym z...

Analizowanie danych w Google Analytics – o czym warto pamiętać?

Google Analitycs to jedno z podstawowych i fundamentalnych narzędzi służących kompleksowej...

Automatyzacja marketingu – najpopularniejsze błędy

Automatyzacja marketingu to ciekawe, obszerne i niezwykle praktyczne zjawisko, które doskonale...

Jak zapewnić sobie wysoką efektywność mailingu?

E-mail marketing to obecnie jeden z popularniejszych kanałów docierania do stałych oraz...

Top 7 narzędzi dla marketerów

Na rynku istnieje wiele narzędzi, pozwalają znacząco zoptymalizować czas i usprawnić realizowanie...