Transfer Domeny

Transfer domeny to proces, polegający na zmianie firmy, w której aktualnie zarejestrowana jest domena (tzw. rejestratora). Z reguły chęć dokonania takiej zmiany wynika z wysokich opłat za prowadzenie domeny, problemów technicznych lub np. chęci opłacania tylko jednej faktury. Poniżej opisujemy, w jaki sposób przebiega przeniesienie domeny, o czym warto przy tej okazji pamiętać i dlaczego opłaca się przenieść domenę do nas.

Transfer pojedynczej domeny

Przenieś teraz, aby przedłużyć swoją domenę o rok!*

Proszę przepisać poniższy kod

* Z wykluczeniem niektórych rozszerzeń oraz domen ostatnio odnowionych

Na czym polega przeniesienie domeny?

Jednym z najważniejszych powodów, dla których decydujemy się na przenoszenie domeny, są koszty ponoszone za jej utrzymanie u danego rejestratora. Dotyczy to szczególnie domen rejestrowanych w różnego rodzaju promocjach za darmo, co z reguły oznacza drastycznie podwyższony cennik na kolejne okresy rozliczeniowe. Co istotne, domena podczas przenoszenia zwykle nie przestaje być dostępna w sieci, tak więc nie jesteśmy narażeni na spadek liczby odwiedzin. Sam proces jest prosty, nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy i składa się z następujących kroków:

  • - po pierwsze konieczne jest podanie nazwy domeny, która będzie przenoszona do Servizza,
  • - drugim krokiem jest uzyskanie od swojego obecnego rejestratora kodu authinfo, który należy wprowadzić w odpowiednie pole formularza dostępnego powyżej,
  • - trzecim krokiem jest dokonanie wyboru spośród dostępnych opcji (np. hosting, dodatkowy transfer, itd.), decyzja co do okresu rozliczeniowego oraz dokonanie opłaty, jeśli jest konieczna.

Usługa przeprowadzona przez profesjonalistów

Aby uniknąć ewentualnych problemów z ciągłością abonamentu, warto zająć się przeniesieniem domeny najpóźniej na tydzień przed jej wygaśnięciem - dzięki temu cały proces przebiegnie bezproblemowo. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli zadowoleni z przeniesienia domeny do Servizza, o czym świadczą pozytywne rekomendacje osób i firm, które skorzystały z tej opcji. W przeciwieństwie do wielu innych rejestratorów w naszych umowach nie mamy zapisów drobnym drukiem, czy innych niekorzystnych dla klienta ustaleń - w Servizza wszystkie informacje są jawne, a cennik i koszty zostały klarownie przedstawione, aby jeszcze przed ostateczną decyzją każdy miał pełną informację co do kosztów wiążących się z utrzymaniem domeny. Co bardzo ważne dla Klientów, których jednocześnie interesuje hosting, cały sprzęt, z którego korzystamy, to urządzenia klasy enterprise. Dzięki zastosowaniu wyłącznie składników serwerowych najwyższej jakości, jesteśmy w stanie zapewnić tak wysoką jakość usług, przekładającą się na całkowite zadowolenie naszych Klientów.

Nasza oferta

Nasza oferta obejmuje usługę przeniesienia domeny do Servizza przy minimalnej liczbie niezbędnych formalności, wystarczy wypełnić powyższy formularz. W razie potrzeby służymy pomocą i wsparciem - zachęcamy do kontaktu!