Czym są Trust Flow, Citation Flow i Domain Authority?

Planując strategię e-marketingową, nie można pominąć istotnych wskaźników, które nakierują nas na prawidłowe tory i ułatwią tworzenie kampanii. Czy wiesz, czym są: Trust Flow, Citation Flow i Domain Authority?

Czym jest Trust Flow?

Wskaźnik Trust Flow determinuje wiarygodność domeny. Określany jest on na podstawie ilości i jakości linków, które odnoszą się do domeny z zewnętrznych serwisów. Naturalnie im wyższy wskaźnik Trust Flow, tym lepiej. Oznacza to, że domena ma na tyle wartościowe treści, że inne serwisy chętnie je cytują lub rozpowszechniają.

 

seo

 

Rankingowy współczynnik Trust Flow tworzony jest przez webmasterską aplikację Majestic, której algorytmy ustalają pozycję współczynnika TF w skali od 0 do 100.

Czym jest Citation Flow?

O ile Trust Flow określa jakość stron linkujących do domeny, o tyle współczynnik Citation Flow zlicza wszystkie linki przychodzące. Współczynnik Citation Flow nie jest aż tak istotny, jak Trust Flow w kontekście weryfikacji potencjału i planowania rozwoju strony internetowej. Niemniej jednak warto sprawić, by obydwa wskaźniki były odpowiednio wysokie. Wówczas będziemy w stanie w pełni wykorzystać potencjał marketingowy domeny.

Czym jest Domain Authority?

Domain Authority (Autorytet Domeny) jest wskaźnikiem informującym o jakości strony internetowej (jej autorytecie), a także wszystkich związanych z nią subdomen i podstron. Parametr ten determinuje konkurencyjność witryny internetowej, a na jego wpływ ma przede wszystkim ilość i jakość linkujących stron. Wskaźnik Domain Authority określany jest w skali logarytmicznej od 1 do 100 na podstawie ponad 150 zróżnicowanych czynników. Najważniejszym wskaźnikiem określającym wysokość wskaźnika jest profil linków przychodzących do domeny.

Istotne jest, że Domain Authority opiera się na algorytmach, które re-indeksują strony co miesiąc, dzięki czemu Domain Autority witryn internetowych aktualizowany jest na bieżąco. Wskaźnik autorytetu domen to doskonały sposób na weryfikowanie, czy działania SEO i SEM odnoszą zamierzone skutki.

A co z Page Rank?

 

Kiedyś najpopularniejszą metodą na weryfikację jakości i konkurencyjności witryny było dostarczane przez Google narzędzie – Page Rank. Niestety, mimo regularnego aktualizowania tego algorytmu, pozostaje on w tyle za wyżej wymienionymi wskaźnikami. Page Rank nie jest obecnie w stanie odzwierciedlić faktycznej pozycji i jakości witryny. Skala narzędzia zawiera się w wartościach od 0 do 10, przy czym najwyższą wartość w Page Rank uzyskują największe serwisy – np. oficjalna strona NASA. Co ważne, ostatnia aktualizacja Page Rank wykonana została w 2013 roku, co świadczy o nienadążaniu narzędzia za dynamicznie zmieniającym się środowiskiem.

 

administracja serwerami i usługami

 

O wiele lepszym rozwiązaniem jest poleganie na sprawdzonych, aktualnych i precyzyjnych wskaźnikach Trust Flow, Citation Flow i Domain Authority, które kompleksowo przedstawią wyniki osiągane przez witrynę internetową.

  • Trust Flow, Citation Flow, Domain Authority, Page Rank
  • 0 Użytkownicy uznali to za przydatne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Related Articles

6 błędów popełnianych w kampaniach AdWords

Odpowiednio przeprowadzana kampania AdWords zapewnia wysoki współczynnik ROI (zwrot z...

Opisy produktów w sklepie internetowym – dlaczego są tak ważne?

Prowadzenie sklepu online wymaga wielu działań, które pozwolą wyróżnić biznes na tle konkurencji,...

Link building – jak linkować?

Jednym z ważniejszych działań SEO jest tworzenie bazy dobrej jakości linków do pozycjonowanej...

Czym jest i jak korzystać z Google Trends?

Nadążanie za trendami w Internecie stanowi podstawę skutecznych działań marketingowych,...