Czy Twój sklep online na pewno potrzebuje Magento?

Na rynku istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym możliwe jest prowadzenie efektywnej sprzedaż w e-commerce. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych, najpopularniejszych i zdecydowanie najbardziej zaawansowanych jest platforma Magento.

Dlaczego warto wybrać Magento?

Magento to zdecydowanie najpopularniejsza i najbardziej rozbudowana platforma, której funkcjonalności są niemal nieograniczone. Jednak czy Twój e-biznes jej potrzebuje?

Wraz z rozwojem sklepu online wzrastają potrzeby dotyczące platformy sprzedażowej. Rozwiązania typu SaaS sprawiają, że sklep uzależnia się od dostawcy usług i nierzadko bywa tak, że  platforma nie jest na tyle elastyczna i skalowalna, by zapewnić łatwy i intuicyjny wzrost biznesu.

magentoOprogramowanie Magento jest całkowicie wolne od tych problemów. Magento zapewnia mnogość rozwiązań oraz funkcjonalności, które pozwolą prowadzić e-biznes praktycznie bez żadnych ograniczeń. Dzieje się tak dzięki oferowanej przez nie pełnej dowolności dotyczącej wdrażania, doboru i dopasowywania poszczególnych modułów.

Czy Twój sklep potrzebuje Magento?

Naturalnie platforma ta nie jest idealna. Ze względu na potężną ilość funkcji, równocześnie jest ona bardzo zasobożerna, przez co wymaga serwera o odpowiednich parametrach i zasobach. Co więcej, wraz ze skalowaniem platformy sprzedażowej wzrastają potrzeby hostingowe.

Mnogość opcji sprawia, że Magento nie jest również tak łatwe do wdrażania, jak pozostałe, mniej zaawansowane platformy SaaS. Wobec tego chcąc założyć, konfigurować i zarządzać sklepem online założonym na Magento, konieczne jest zatrudnienie specjalisty, który zajmie się pracami nad platformą sprzedażową.

 

administracja serwerami i usługami

 

 

Oczywiście wymienić należy także fakt, że Magento nie jest darmowe, a korzystanie z usługi wiąże się z pewnymi opłatami abonamentowymi, które dla mniejszych przedsiębiorstw mogą okazać się zbyt wysokie.

Tak więc, jeżeli jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą, który chce założyć i rozwinąć sklep online z ograniczoną ilością produktów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą nieco mniej zaawansowane platformy, jak np. darmowa wtyczka WooCommerce do WordPressa, czy platforma PrestaShop.

  • Magento, e-commerce, e-sklep, WooCommerce, PrestaShop
  • 0 Użytkownicy uznali to za przydatne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Related Articles

Długość domeny – czy ma znaczenie?

Lepiej postawić na krótką czy długą domenę? Czy ilość znaków w domenie faktycznie przedkłada się...

Wykorzystanie map ciepła do optymalizacji witryny internetowej

Wielokrotnie zdarza się, iż deweloperzy oraz właściciele witryn i sklepów internetowych miewają...