Narzędzie antyspamowe - ASSP

ASSP Deluxe Cpanel


Jest to filtr anty-spamowy Anti Spam Smtp Proxy kierowany do użytkowników, których dostawcy serwerów hostingowych dają do dyspozycji cPanel (Panel administracyjny).

Każdego irytują niechciane wiadomości albo e-maile z nagłówkiem “Mail Undelivered”, które trafiają do naszego głównego katalogu na skrzynce pocztowej. Czasami zdarza się również, że nasze filtry anty-spamowe odrzucają wiadomości, które jednak miały do nas dotrzeć bez pozostawiania żadnej informacji o zablokowaniu wiadomości.

W jednym jak i drugim przypadku ASSP spełni wszelkie wymagania.

 

ASSP jak sama nazwa wskazuje jest serwerem proxy SMTP, dzięki czemu może już na tym etapie oceniać wiadomości e-mail, które następnie trafiają do głównego serwera pocztowego.

Wiadomości filtrowane są za pomocą analizy Bayenowskiej, SPF, SRS, LDAP, RFC, PB.

 

Na czym polega analiza Bayenowska ?

Polega na zwalczaniu spamu bazując na algorytmach sztucznej inteligencji. Filtr ten poszukuje słowa oraz frazy ( do 3 słów ), które znajdują się bazie e-maili uznawanych jako nie spam oraz z bazy maili, które zostały odrzucone jako spam. Potrafi on łączyć zdarzenia poprzednie z bieżącymi aby oszacować prawdopodobieństwo, czy dane zdarzenie może mieć miejsce w przyszłości.

Należy stworzyć bazę danych ze słowami, frazami, które są przez nas uznawane jako spam oraz jako wiarygodne maile. Kiedy zostanie do nas wysłany e-mail w postaci “Gratulujemy wygrałeś 1 000 000 zł” I jakieś słowo zostanie odnalezione w bazie danych, które pasuje do wiadomości SPAM to zostanie ona zablokowana na serwerze SMTP. Kiedy filtr natknie się w wiadomości na imię I nazwisko pracownika, pełną nazwę firmy lub jej adres zostanie ona do nas dostarczona jako zaufana wiadomość. Dzięki statystyce filtr ten cyklicznie uczy się jakie wiadomości odrzucać, a jakie dostarczać na naszą główną skrzynkę pocztową.

 

“Dostałem ważnego maila, ale został odrzucony do SPAMu, gdzie nie powinien trafić” - Możemy natknąć się na taką sytuację. ASSP ma możliwość informowania użytkownika jaka wiadomość w danej chwili trafiła do SPAMu, dzięki czemu możemy na bieżąco monitorować co się dzieje na serwerzy proxy SMTP.

Penalty Box” to kolejne metoda ASSP, dzięki której unikamy SPAMu. Każdy, kiedyś widział hokeistę schodzącego na 2 minuty kary za wykroczenie podczas meczu. Dla ASSP “Penalty Box” to sędzia, który może odgwizdać przewinienie I odesłać zawodnika na “Ławkę Kar”, a tym zawodnikiem jest tutaj ades IP.

Przy pomocy testu anty-spamowego wiadomości są sprawdzane pod kątem fraz, przez które mogą zostać odrzucona=e jako SPAM. Kiedy wiadomość trafiła do SPAMu następuje zapisanie adresu IP, z którego została wysłana przez “Penalty Box” oraz zaczyna się od tej pory sumowanie ilości wysłanych wiadomości z danego adresu IP. Kiedy liczba ta przekroczy ustalony przez nam limit IP zostaję zablokowane na pewien czas I wiadomości nie będą dostarczane. Po upływie czasu blokady nadawca może znowu wysłać wiadomość do naszego MTA.

 

Ale na czym konkretnie to polega” ?

 

W dziedzinie IT najprostszym językiem wytłumaczenia działania większości rzeczy jest sprowadzanie ich do analogii z życia wziętych. W tym wypadku najlepszym sposobem będzie przytoczenie zatrzymania przez policję kierowcy, który popełnił wykroczenie. Mamy z góry określoną pulę punktów, których nie możemy przekroczyć, ponieważ zostanie nam zabrane prawo jazdy lub będziemy zmuszeni do robienia go od nowa ( Penalty Duration ). Na przekroczenie limitu składa się kilka mandatów za, które otrzymujemy punkty karne ( Ilość wysłanych maili z IP, traktowanych jako SPAM ) uzbierane w jednym roku kalendarzowym (Penalty Expiration). Takie wytłumaczenie na pewno przybliży działanie metody “Penalty Box”.

 

Jak zawsze jest jeszcze druga strona medalu. “Penalty Box” wysyła również na białą listę adresy IP zaufanych nadawców, dzięki czemu nie bądą one traktowane jako SPAM.

 

Jeżeli użytkownikowi zależy na ograniczeniu SPAMu do minimum oraz posiadaniu pełnej kontroli nad pocztą przychodzącą, to ASSP w 100% spełni jego wymagania.

 

Nie każdy wie, gdzie szukać informacji o wiadomościach, które zostały uznane jako SPAM przez ASSP, dlatego poniżej krok po kroku zostanie to objaśnione.

1. Logujemy się na swoje konto cPanel


assp

2. W zakładce “Domeny” wybieramy aplikację ASSP SPAM filter.

assp

3. W “Panelu Zarządzania” mamy listę wszystkich domen, które są zaparkowane na naszym serwerze. Wybierając “ LOG”, przy danej domenie w oknie “SPAM Scoring” zobaczymy listę maili, które zostały zablokowane przez zbyt wysoką ocenę. W przypadku, gdy znajdzie się na liście wiadomość która nie jest SPAMem to możemy nadawcę dodać do zaufanych poprzez naciśnięcie literki “R” przy danej wiadomości, dzięki czemu poprzez wysłanie maila, nadawca zostanie dodany do białej listy.

assp

assp

4. ASSP daje nam możliwość sprawdzenia punktacji każdej wiadomości klikając dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad pojedynczymi składowymi wiadomości.  • 1 Użytkownicy uznali to za przydatne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Related Articles

Szyfrowanie

W celu zwiększenia bezpieczeństwa możesz zaszyfrować wiadomości, które masz zamiar wysłać. GnuPG...

Automaty Pocztowe

Skonfiguruj konto email, aby wysyłać automatyczne wiadomości e-mail. Może się to przydać, gdy...

Globalne i pojedyncze filtry poczty e-mail

Tworzenie filtrów poczty e-mail i zarządzanie nimi na potrzeby głównego konta e-mail. W celu...

Uwierzytelnianie

Funkcja uwierzytelniania poczty e-mail pomaga zapobiegać spamowi. Opcje wymienione poniżej...

Jak zaimportować adresy z pliku?

Jeśli chcesz zaimportować listę adresów e-mail z plików o rozszerzeniu CSV lub XLS przejdź do...